Servis - naše tipy

Tip na leden:

po každém použití sněhové frézy pokud nemáme možnost uskladnit frézu v temperované místnosti,je nutné bunkr a výhozový komín řádně vyčistit a předejít tak zamrznutí zbytků sněhu a ledu v bunkru a komínu frézy a následným poškozením při dalším startu  a uvedení šneku do pohybu. Přinejmenším utrhnete střižné šrouby vhorším případě můžedojít k poškození převodovky šneku.    

  

Tip na březen:

nastal čas přípravy na jarní sezonu a tak je potřeba oprášit své stroje pro údržbu svých zahrad a trávníků. a proto nezapomeňte,že u každého stroje který je osazen čtyřtaktním motorem je nutná  alespoň výměna oleje v motoru a kontrola vzduchového filtru. Používejte vždy kvalitní olej doporučený výrobcem motoru a originální vzduchové filtry. Vždyť ne nadarmo se říká: kdo maže ten jede. Pokud potřebuje Váš stroj rozsáhlejší kontrolu doporučuji se obrátit na jedno z našich servisních středisek viz.kontakty

    

Tip na duben:

Nejen kvalitní olej a palivo potřebuje Váš stroj pro dobrý chod.Taktéž ostrý žací nůž,vyžínací kotouč nebo pilový řetěz lépe pracuje je-li kvalitně naostřen.

Při broušení žacích nožů a kotouču nezapomeňte na vyvážení,protože nevyvážený nástroj je zdrojem vibrací stroje,které jsou základem budoucích problémů.

Taktéž pilový řetěz je nutné naostřit pod správným úhlem aby pila nepodřezávala. Taktéž je třeba dodržet správnou výšku omezovacích zubů,které omezují zaříznutí zubu do materiálu. Je-li omezovací zub vysoký nepistí řezný zub do dřeva a pila neřeže.pokud je naopak zbroušen moc hrozí nebezpečí zpětného vrhu pily a zranění obsluhy.

A proto nechte své nástroje nabrousit a vyvážit či naostřit pilové řetězy v našich servisních střediscích.  

  

Tip na září:

Nečekejte na první sníh a připravte s námi Vaše sněhové frézy protože letos již určitě bude sněhu hodně. Co taková sněhová fréza vyžaduje:
vyžaduje především odborný servis kde Vám provede technik doplnění mazacího tuku do šnekového převodu, seřízení klínových řemenů, kontrolu variátoru a variátorového kola a v neposlední řadě výměnu starého motorového oleje. Vzhledem k dvěma "hubeným" letům na sníh je třeba vyčistit palivový systém motoru. Prostě je důležité "vyhnat pavouky".

  

Tip na říjen:

venkovní teploty klesají a začíná přituhovat a v tomto období začíná tuhnout i letní olejová náplň vašich motorů a hrozí přidření motoru z důvodu nedostatečného mazání. A proto je třeba ve všech motorech kde je používán olej viskozní třídy SAE 30 nebo 10W-30 je třeba tento vyměnit za oleje třídy SAE 10W-40 a ještě lépe 5W-40 které jsou určeny pro celoroční provoz. Případnou výměnu lze domluvit v našich servisních střediscích,popřípadě oleje zakoupit a výmenu provést svépomocí.

  

Tip na listopad:

Vaše zahrady se pomalu chystají na zimní odpočinek a proto je třeba udělat poslední podzimní práce před příchodem sněhu. A tady je několik rad pro podzimní údržbu Vašeho trávníku:

  • shrabat či posbírat sekačkou spadané listí
  • trávník zásadně nesekat na příliš nízko, dochází k vymrzání a zanesení travních plísní
  • možno provést vertikutaci,ale pouze pro vyčesání stařiny,nikoliv pro nařezání půdy

 

a co pro Vaši sekačku či traktor:

  • vyčistit celý stroj včetně koše od zbytků trávy
  • kontrola oleje případná výměna
  • promazání lanovodů,západek kol a všech pohyblivých částí
  • přidání aditiva do paliva a palivové soustavy ( zabraňuje vodnatění benzinu)

 

a nebo odvézt stroj na údržbu do našeho servisu, kde Vám ho připravíme na další sezonu.

Těšíme se na Vaši návštěvu 

 

Zahradní a komunální technika


Profesionální i hobby nářadí


" // top pozice je nastavená ve style-custom.css ?>