Automower 320 NERA Husqvarna
Kód: 9708198-11Související produkty
Detailní popis produktu
Robotická sekačka bez vodičů na trávníky do 3300 m²
Husqvarna Automower® 320 NERA je robotická sekačka bez vodičů na trávníky o ploše do 3300 m². Instalace bez vodičů vyžaduje pokrytí Wi-Fi na celém trávníku. Díky virtuálním hranicím využívajícím naši integrovanou satelitní technologii je instalace flexibilní a robustní.
Požadavky:
– Je třeba internetové pokrytí s připojením Wi-Fi na celém trávníku. Pokud pokrytí Wi-Fi nemáte, můžete zakoupit sadu Automower® Connect nebo referenční stanici Husqvarna EPOS® RS1.
– Aplikace Automower® Connect. K dispozici zdarma v obchodech App Store a Google Play.
Vše začíná v aplikaci Automower® Connect, kde si vytvoříte vlastní pracovní oblasti s možností přizpůsobení a také dočasné zakázané zóny. Ty lze později snadno upravit podle prací na zahradě nebo změn rozvržení trávníku během sezóny.
Funkce volitelných režimů sečení umožňuje výběr pruhovaného, šachovnicového nebo trojúhelníkového vzoru a nabízí pracovní kapacitu 3300 m². Můžete si také zvolit nepravidelný vzor s pracovní kapacitou 2200 m², který vytvoří vzhled podobný koberci.
Pomocí navigace s podporou GPS se přizpůsobí způsob sečení tak, aby byl zajištěn rovnoměrný výsledek na celém trávníku. Patentovaná volná přední osa zvyšuje manévrovatelnost a zlepšuje výkon v náročném terénu na svazích se sklonem až 50 %.
Jak funguje satelitní technologie?
Aby sekačka dosáhla přesnosti v řádu centimetrů, musí dostávat korekční data, která bez dalších poplatků poskytuje cloud Husqvarna. To vyžaduje pokrytí Wi-Fi na celém trávníku a přináší vynikající přesnost polohy, zpravidla na méně než 5 cm. Pokud nemáte pokrytí Wi-Fi, můžete si zakoupit doplňkovou sadu Automower® Connect, která umožňuje využívat mobilní připojení. Toto příslušenství musí instalovat prodejce Husqvarna. Případně můžete zakoupit referenční stanici Husqvarna EPOS® RS1 – samostatné řešení, které nevyžaduje připojení k internetu a poskytuje ještě vyšší přesnost polohy sekačky (kolem 2–3 cm).
Proč Husqvarna?
Jako světová špička v robotickém sečení s více než 30 lety zkušeností nám důvěřuje více než 4 miliony zákazníků, kteří spoléhají na sekačky Automower® vždy, když chtějí dokonale zastřižený trávník. Ty jsou navrženy ve Švédsku a vyrobeny v Evropě. Máte jistotu, že budou spolehlivě fungovat po dlouhé roky.
V ceně
Nabíjecí stanice: Ano
Náhradní žací břity: 6 ks
Napájecí jednotka: Ano
Nízkonapěťový kabel: 10 m
Technologie Husqvarna EPOS
Satelitní technologie Husqvarna EPOS™ (Exact Positioning Operating System) zajišťuje přesnost na centimetr a umožňuje vytvářet virtuální hranice. Průlomová technologie robotických sekaček Automower®, která nabízí snadnou a flexibilní péči o trávník bez nutnosti použití fyzických vodičů. V důsledku toho zaniká riziko přerušení vodiče.
Volitelný vzor sečení
Vylepšete vizuální dojem z trávníku změnou schématu sečení. S technologií EPOS™ může sekačka běžet v paralelních liniích a vytvářet různé tvary sečení, jako jsou kosočtverce, trojúhelníky a šachovnice.
Automower® Zone Control s technologií AIM
Funkce Automower® Zone Control umožňuje snadno vytvářet pracovní oblasti s různými nastaveními a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje větší kontrolu nad trávníkem, takže můžete pro každou oblast použít jiný plán a výšku sečení nebo robotické sekačce zabránit v sečení vybraných oblastí.
Automower® Connect
Vychutnejte si pohodlí dálkového ovládání ze smartphonu pomocí aplikace Husqvarna Automower® Connect. Mimo jiné můžete robotickou sekačku Husqvarna spravovat a monitorovat, měnit její nastavení a získat snadný přístup k informacím a tipům, díky nimž bude údržba trávníku bezstarostná. V závislosti na modelu je k dispozici mobilní připojení, připojení Wi-Fi a Bluetooth.
Vynikající interakce
Je kompatibilní se službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pro pohodlné hlasové ovládání a aktualizace stavu. To platí pro všechny modely sekaček Husqvarna Automower® s mobilním připojením nebo připojením Wi-Fi, které umožňuje používat hlasové příkazy, jako je spuštění, zastavení a zaparkování, získávat aktualizace stavu sekačky pouhým dotazem na hlasového asistenta, používat jej v postupech IFTTT a využívat další možnosti. Pomocí aplikace Automower® Connect můžete také robotickou sekačku integrovat do systému Gardena Smart System a provádět sečení a zavlažování společně.
Chytré rutiny Automower®
Chytré rutiny Automower® v aplikaci Automower® Connect vám zpříjemní péči o trávník. Ať už chcete automaticky zaparkovat sekačku, když předpověď hlásí silný déšť nebo mráz, nebo zajistit šetrnost k nočním zvířatům úpravou plánu sečení na práci pouze přes den, s chytrými rutinami můžete plány snadno spravovat v aplikaci.
Podpora vodičem
V oblastech s problémovým pokrytím satelitem lze umístit ohraničující smyčku, která podpoří virtuální hranice a zabrání přerušení sečení. Sekačka obvykle pokračuje v sekání v těchto oblastech, jakmile znovu zachytí signál, ale vodič je možností, jak zajistit plynulé sečení bez dočasných přerušení. Například v úzkých průchodech a oblastech blízko hustě nahromaděných stromů, kde může být pokrytí ovlivněno.
Elektricky ovládané nastavení výšky sečení
Elektrické nastavení výšky sečení umožňuje pohodlně nastavit požadovanou výšku pomocí aplikace Husqvarna Automower® Connect. Toto nastavení je dostupné také v hlavní nabídce sekačky.
Vedlejší pracovní oblast
Pokud má váš trávník dvě plochy, které nejsou spojeny průjezdem pro sekačku, například trávník vpředu a vzadu, můžete v instalaci vytvořit pracovní oblast bez přepravní trasy. Budete muset sekačku ručně přesouvat mezi těmito dvěma oblastmi a sekačka bude sekat po zvolenou dobu nebo do vybití akumulátoru.
Automatické zvládání průchodů - patentováno
Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzký průchod a projede i tím nejužším. Při průjezdu úzkými místy mění dráhu, aby nedocházelo k vyjetí nehezkých kolejí.
Navigace s pomocí GPS
Navigace s pomocí GPS zajišťuje rovnoměrné sečení celé vaší zahrady. Nejprve systém vytvoří mapu trávníku, včetně míst instalace ohraničujícího a naváděcího vodiče. Sekačka Husqvarna Automower® poté odpovídajícím způsobem upraví svůj vzor sečení, aby zajistila vynikající výsledek sečení.
Timer podle počasí
Sekačka Husqvarna Automower® umí svoji pracovní dobu přizpůsobit počasí, což znamená, že v době rychlého růstu trávy pracuje mnohem déle. Za slunečného a suchého počasí nebo ke konci sezóny seká kratší dobu - tím šetří trávník a zároveň se méně opotřebovává.
Automower® Access
Rozhraní Automower® Access s barevným displejem ve vysokém rozlišení, ovládacím kolečkem a indikátory stavu nabízí plynulé a intuitivní ovládání sekačky. Designové provedení s ikonami se intuitivně integruje s aplikací Automower® Connect a poskytuje jednoduché uživatelské prostředí.
Sečení po spirále
Pro efektivní sekání v oblastech s vysokou trávou lze aktivovat režimy sečení na místě nebo sečení po spirále. Když je aktivována funkce sečení po spirále, senzory žacího kotouče rozpoznají, když sekačka vjede do oblasti s vyšší trávou, a automaticky přepnou technologii sečení na systematický spirálový vzor. Režim Sečení na místě je určen pro rychlé sečení menší plochy s vyšší trávou. To je zvláště užitečné pro místa například pod zahradním nábytkem poté, co ho odstraníte. Umístěte sekačku na požadovanou plochu a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení přejde do automatického režimu.
GeoFence
Pokud sekačka opustí vymezenou oblast, spustí se alarm minimalizující riziko odcizení. Pokud je sekačka v dosahu sítě Wi-Fi, dostanete také oznámení v aplikaci. K vymezení oblasti GeoFence použijte aplikaci Automower® Connect.
Funkce TargetHeight pro lepší kvalitu trávníku
Pro lepší kvalitu trávníku funkce TargetHeight snižuje automaticky výšku sečení z MAX na definovanou výšku po dobu 10 dnů.
FOTA - bezdrátová aktualizace firmware
Pomocí aplikace Automower® Connect můžete snadno aktualizovat software a využívat nové funkce a aktualizace.
Profily
Vytvořte si několik profilů s individuálním nastavením, což usnadňuje používání sekačky na několika místech. Pojmenováním profilů a instalací si usnadníte přepínání mezi různými nastaveními přímo v menu sekačky.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Robotické sekačky |
|---|---|
| Hmotnost: | 13.2 kg |
| EAN: | 7333377756656 |
| Aktualizace Firmware: | FOTA |
| Alarm: | Ano |
| Barva: | Šedá |
| Bezdrátové Připojení: | Bluetooth®, Wi-Fi |
| Detekce Objektů: | Ne |
| Index Ochrany (Ip Kód): | IPX5 |
| Informační Panel: | Barevný displej TFT 2,8” QVGA |
| Kapacita Akumulátoru: | 5 Ah |
| Klávesnice: | Otočné kolečko, displej a stavová LED / apl. |
| Maximální Sklon U Vodiče Ohraničující Smyčky: | 25 % |
| Maximální Sklon Uvnitř Pracovní Plochy: | 50 % |
| Nabíjecí Proud: | 2,2 A |
| Styl sečení: | Systematické, Nahodilé |
| Nastavení Výšky Sečení: | Elektrické |
| Pracovní Kapacita: | 3 300 m² |
| Průměrná Doba Sečení Na Jedno Nabití: | 135 min |
| Průměrná Spotřeba Energie Za Měsíc Při Maximálním Využití: | 11 kWh |
| Referenční GPS anténa: | Není součástí |
| Řízení Pomocí Aplikace: | Automower® Connect |
| Systém Nabíjení: | Automatický |
| Šířka Záběru: | 24 cm |
| Typ Akumulátoru: | Lion |
| Typ Ohraničení: | Virtuální vodič, Fyzický vodič |
| Typická Doba Nabíjení: | 75 min |
| Výška Sečení, Max.: | 60 mm |
| Výška Sečení, Min.: | 20 mm |
| Žací Systém: | 3 otočné žací břity |
| GeoFence: | Ano |
| GPS Sledování: | Ne |
| Ochranný disk: | Ano |
| PIN kód: | Ano |
| Kamera s integrovanou AI: | Ne |
| Pracovní kapacita – nepravidelný způsob: | 2 200 m² |
| Pracovní kapacita – systematický způsob: | 3 300 m² |
| Hladina hluku vnímaná: | 58 dB(A) |
| Integrace s inteligentní domácností: | Ano |
| Max. aktivní čas: | 24 h |
| Následuj naváděcí vodič: | 2 |
| Obousměrné otáčení žacího disku: | Ano |
| Senzor náklonu: | Ano |
| Senzor pro zvednutí: | Ano |
Automower 320 NERA - Funkce a výhody
Husqvarna je švédská značka s historií sahající až do roku 1689. Původně založená jako královská zbrojovka, se Husqvarna postupem času přetransformovala v jednoho z předních světových výrobců zahradní a lesní techniky. Dnes je synonymem pro výkonné stroje pro profesionály i náročné domácí uživatele.
S nářadím Husqvarna získáte spolehlivého partnera pro každý projekt. Ať už se chystáte na zahradu, do lesa nebo na staveniště, Husqvarna vám poskytne sílu, na kterou se můžete spolehnout.
| Výrobní společnost : | Husqvarna AB |
|---|---|
| Adresa : | Drottninggatan 2, SE-561 82 Huskvarna, Švédsko |
| E-mail : | info@husqvarna.com |
